Субота, 17.11.2018, 15:50
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Меню сайту
Наше опитування
Коли останній раз Ви відвідували музей?
Всього відповідей: 1544
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Художній відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею організовує роботу, направлену на вивчення, збереження та використання пам’яток матеріальної і духовної культури, що мають мистецьку цінність, організовує вивчення та популяризацію кращих культурних цінностей вітчизняного та світового мистецтва, досліджує музейні колекції та здійснює їх наукову обробку, бере участь у комплектуванні фондів музею, їх дослідження та ознайомлення з ними широкого загалу.

Працівники відділу беруть участь у науково-практичних конференціях, наукових читаннях, міжвузівських семінарах, круглих столах, курсах по підвищенню кваліфікації музейних  працівників.

 

 Художній відділ здійснює:

 

- Проведення  екскурсійної та лекційної діяльності,  розробка тематичних та оглядових екскурсій.

- Участь у підготовці фольклорно-етнографічного свята «Музейні гостини».

- Участь у Серпневих нарадах вчителів з інформацією про  співпрацю музею і освітніх закладів у навчально-виховному процесі.

- Підготовка та проведення виїзних лекції-екскурсій для навчальних закладів міста Рівного.

- Розробка дизайну макету та виготовлення рекламних афіш, програм, запрошень на акції, що організовує та проводить музей.

-Розробка експозиції (складання тематичних структур та тематико-експозиційних планів).

- Організація стаціонарних та пересувних художніх виставок.

- Співпрацює з видавництвами, редакціями, засобами масової інформації з питань культури, музейної діяльності, збереження мистецької спадщини Рівненщини.

- Здійснює мистецтвознавчу експертизу художніх цінностей.

 

В 1992-1994-х рр. художнім відділом були створені постійно діючі виставки «Наша духовна спадщина» (Волинський іконопис та Народний іконопис ХІІІ-ХVІІІ ст.), виставка волинського портрету (2001р.), виставка графіки «Волинські краєвиди Наполеона Орди та Генріха Пейєра»(2002 р.) та «Скульптура Томаша Оскара Сосновського», «Музейний арсенал»  (колекція зброї з фондів музею та з приватних збірок), «Палац Любомирських у м. Рівному».

            Відділ тісно співпрацює з реставраційними майстернями та з музеями України.

Тел.: +38 (0 362) 22-33-67

 

 

ВИСТАВКА «НАРОДНА ІКОНА ВОЛИНІ ХУІІ-ХУІІІ СТОЛІТЬ»

Тематична екскурсія «Народний іконопис ХУІІ-ХУІІІ ст.» побудована на матеріалах однойменної виставки, на якій представлені унікальні твори живопису ХУІІ-ХУІІІ ст., намальовані народними майстрами. Народний іконопис Волині доби середньовіччя на сьогодні є ще малодослідженим пластом культури Волині, про який майже не існує наукових досліджень і розвідок. Для широкого загалу відвідувачів сама виставка і фахова розповідь екскурсовода дає можливість пізнати прекрасний світ народної ікони, зрозуміти її непересічне значення для української культури. Головна увага в екскурсії приділена розвитку локальних мистецьких осередків народного іконопису на Волині, і в першу чергу на теренах Рівненської області, і зокрема тих, що існували в поліських районах області. Докладно розглядається творчість майстрів острозької іконописної майстерні першої половини XVIII ст. Виготовлені в ній ікони користувались великим попитом серед населення Волині. І сьогодні вони не залишають байдужими відвідувачів музею. Під час розповіді екскурсовода відвідувачі дізнаються про художні особливості народного іконопису, його найбільш характерні риси, сюжети та тематику їх творів, а також про генетичний зв'язок народного іконопису із звичаями та обрядами. Пропонована екскурсія є своєрідним наочним посібником, де представлені лише оригінальні експонати. Вона допоможе краще засвоїти матеріал при вивченні гуманітарних дисциплін -народознавства, української культури та історії України, що викладаються в старших класах шкіл, середніх та вищих навчальних закладах.

 

 

 

 

                                 

             

 

БОГОРОДИЦЯ ОДИГІТРІЯ З ДОРОГОБУЖА -ПАМ'ЯТНИК КУЛЬТУРИ

ГАЛИЦЬКО-ВОЛИНСЬКОГО КНЯЗІВСТВА

 Екскурсія присвячена пам'ятці XIII ст. - іконі Богородиці Одигітрії із Дорогобужа - одній із найвизначніших пам'яток давнього сакрального малярства України, що зберігаються у Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Відвідувачі дізнаються про шанування чудотворних ікон на Волині, про розвиток мистецької культури часів Галицько-Волинського князівства. В екскурсії про Дорогобузьку ікону значна увага приділена історії іконопису, копіткому процесу написання ікони, розповіді про роботу реставраторів, чия праця повернула до життя не один давній твір мистецтва, в тому числі й дорогобузьку реліквію. В екскурсії йде мова і про культурне життя Галицько-Волинського князівства, меценатську діяльність князів Данила Галицького і Володимира Васильковича, мистецькі зв'язки з Візантією і країнами Західної Європи. Пропонована екскурсія про Дорогобузьку Богородицю допоможе краще зрозуміти здобутки культури України і витоки волинського іконопису.                                                                                                                                            

                         

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Rivne museum of regional studies © 2018