Субота, 17.11.2018, 15:29
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Меню сайту
Наше опитування
Коли останній раз Ви відвідували музей?
Всього відповідей: 1544
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Для перегляду натисніть на обраний відділ.

 

 

 

 

               Художній відділ  

 

 

  •                                    Відділ виставок

В 1991 році при відділі науково освітньої роботи був організований сектор екскурсійно-масової роботи, який очолила  Данильчук Галина Федорівна.

 У 1993 році сектор було перепрофільовано у сектор виставкової роботи, який у 2007 році став окремим відділом.            

Основним завданням відділу є створення різноманітних виставок: стаціонарних, обмінних, виїзних.

Сотні різноманітних виставок створені працівниками відділу за час його роботи. Виставки можна поділити на окремі групи за тематикою, формою показу, експонатурністю. Найбільшу группу виставок складають мистецькі: персональні, колективні, тематичні, з фондових колекцій, обмінні тощо. Свою творчість представляли в музеї місцеві художники В.Ємельянов, С.Вереславов, О.Ярмолюк, В.Михальська, Т.Окальська, О.Ковальчук, А.Іваненко, С.Максимчук, І.Гуменюк, М.Годун, С.Руднєв, О. Гурістюк, О.Бізюк та інші.  Не меншу увагу в музеї приділяють і майстрам декоративно-ужиткового мистецтва.  Гарним стартом циклу таких виставок стала експозиція виробів із соломи народного майстра із Здолбунівського району М.Огородника «Золото з променів сонця» (1994 р.).  Відвідувачі музею  зустрілись із творчість самобутніх  народних майстрів О.Музичука,  Г.Бабич, Л.Пікіної, Д.Мимрика, О. Баранової,  В.Дворецького та інших. Започатковані декілька музейних виставкових проектів. Вже десять років поспіль у грудні-місяці в переддень свята Миколи-Чудотворця в музеї відкривається чергова ювілейна виставка «Золоте сузір'я», яка об'єднує творчий доробок відомих краян – діячів  культури, літератури, мистецтва, яким у поточному році виповнюється 50 років.  Експозиційний проект «Виставка однієї вулиці» - розповіді про історію найстаріших вулиць Рівного.  Декілька виставок об'єднав проект «Коріння роду»,  який  розповів про відомі родини Носалів, Кулішів, Куліїв.  Виставка «Кожне дерево з плоду свого пізнається» про славетних українських травознавців батька і сина Носалів стала учасником Першого музейного фестивалю України у м.Дніпропетровськ, а також демонструвалася у містах Київ, Львів, Луцьк, Костопіль, Дубно.

Працівники відділу займаються науковим дослідженням окремих краєзнавчих напрямків. Так, Г.Данильчук впродовж багатьох років досліджує історію м. Рівне, збираючи спогади мешканців міста. Результом її пошукової роботи є численні публікації в пресі, а також видана у 2012 р. книга «Рівне у долях його мешканців».  Продовжується робота по вивченню історії вулиць Рівного, пам'ятних місць (старовинні кладовища міста), історичних і культурних подій. «Рівне в роки німецько-фашистської окупації 1941-1944 рр.» - ще один напрямок наукової роботи Г.Данильчук. О.Гарбарук досліджує життя і творчість рівненських літераторів, публікуючи матеріали про них у наукових збірниках.

Працівники відділу беруть участь у наукових експедиціях районами області. Фотофіксація, аудіозапис, збір предметів музейного значення – результати наукових експедицій.

Науковці відділу постійно ведуть пошуки матеріалів для поповнення фондових колекцій музею.

Окрім створення нових виставок, працівники відділу проводять екскурсії по залах стаціонарної експозиції музею, виступають з лекціями, виступають в засобах масової інформації.  Однією з форм масової публічної роботи є організація і проведення «Круглих столів» в проекті «Згадаймо разом». Так у 2013 році було організовано і проведено два заходи із цього проекту :  до 100-річчя від дня народження відомого травознавця І.М.Носаля і до 100-річчя від дня народження  доктора медичних наук Б.К.Квашенка.

Створюючи виставки, працівники відділу тісно співпрацюють з багатьма обласними організаціями і установами, які надають цікаві матеріали для експонування, а також виступають як благодійники музейних проектів.  Особливо дружні стосунки налагоджені  з Рівненським академічним театром ляльок, обласним відділенням Національної спілки художників України, обласним відділенням Національної спілки письменників України, Всеукраїнським товариством «Просвіта», Рівненською обласною бібліотекою, Рівненською обласною юнацькою бібліотекою,  Обласним і міським управліннями освіти, Рівненським осередком Міжнародної громадської організації  Міжнародний фонд «Взаєморозуміння і толерантність», ПАТ «Поліссяхліб»  тощо.

    Виставка  "Музей бурштину!      

«Музей бурштину» відчинив свої двері 24 серпня 2010 року в дуже гарній історичній будівлі, яка є памяткою архітектури – в Рівненському Будинку Вчених (зведений 1903 року як житлове приміщення на замовлення заможного єврея – Вігдоровича Перли).

У музеї є дві експозиційні кімнати та виставка-продаж. Зокрема, у першій музейній кімнаті для уваги відвідувачів представлено давній сонячний камінь, напівдорогоцінний мінерал, сльозу сонця, перший ювелірний камінь, добутий руками людини – легендарний бурштин (янтар, amber) у його природному вигляді. Тут можна зануритися в часи утворення самоцвіту – 35-50 млн. років тому; побачити унікальні, відомі на весь світ відтінки та кольори бурштину Рівненського Полісся; дізнатися, як і де видобувають цей самоцвіт на Рівненщині.

У другій музейній кімнаті представлено бурштин, оброблений майстерними й талановитими людськими руками. Тут можна прослідкувати особливості використання сонячного каменю у різні часи в різних сферах людського життя. Відвідувачам представлені дуже красиві вироби, які поєднують у собі шкіру, дерево, срібло, бронзу, бивень мамонта і бурштин. Також у музеї знаходяться унікальні роботи – різьба по суцільному каменю бурштину та бурштинова мозаїка.

Саме тут збережено давній поліський рецепт лікувальної бурштинівки. У музеї представлено різноманітні вироби із сонячного каменю на релігійну тематику (янголи, ікони, хрести). «Музей бурштину» зберігає цікаві легенди про цей диво-камінь. Є тут унікальна корона із конкурсу краси «Бурштинова корона України», в якій поєднано срібло та бурштин молочного, коричневого, вишневого кольорів.

У музеї можна замовити екскурсії дорослим, студентам, школярам. Тут проводять також цікаві нічні екскурсії за попереднім замовленням (кількість групи не менше 10 чоловік).

Чекаємо на Вас за адресою: м. Рівне, вул.С. Петлюри, 17

(тел. (0362) 26-14-54;  www.amberrivne.com.ua

             

          

     

  •                                   Відділ етнографії

Відділ етнографії належить до експозиційних відділів РОКМ. Створений у 1996 р. на базі сектора етнографії (у результаті реорганізації художньо-етнографічного відділу). Тоді ж  було відкрито етнографічну експозицію «Основні заняття, побут  та ремесла мешканців Рівненщини» (автори А.Українець, В.Герасимчук, О.Мельничук).

Пріоритетний напрямок роботи відділу – експедиційна робота (збір та фото-фіксація пам’яток матеріальної культури. Працівники відділу неодноразово обстежували територію Рівненщини, брали участь в експедиціях у Чорнобильську Зону  (Чорнобильський та Поліський р-ни Київської обл.) та до переселенців із територій, уражених радіацією.

Теми досліджень: народні промисли та ремесла, календарні звичаї та обряди, побут та ремесла, народний одяг мешканців Рівненщини тощо; релігійні конфесії краю, книги кириличного друку фондової збірки РОКМ.

Напрямки наукової діяльності: наукове опрацювання зібраних матеріалів, написання наукових статей, участь у наукових конференціях, участь у випуску наукових збірників, написання монографій, опрацювання фондових колекцій. Т. Пархоменко є автором монографії  «Календарні звичаї та обряди мешканців Рівненщини», А. Українець – редактором та упорядником збірників  «Західне Полісся: Історія та культура» (випуски І, ІІ , ІІІ, ІУ).

Працівники відділу здійснюють екскурсійне обслуговування відвідувачів (у тому числі проводять виїздні екскурсії), читають лекції, беруть участь у масових заходах. Відділ є засновником свята «Музейні гостини», яке відбувається щорічно в травні на музейному подвір’ї; у ньому беруть участь сотні майстрів сучасного декоративно-ужиткового мистецтва.

Кожного року працівники відділу створюють виставки на різноманітну тематику. Нині відділ працює над планом перебудови етнографічної експозиції.

 

 

  •    Відділ "Літературний музей Уласа Самчука"

             

Музей є відділом Рівненського обласного краєзнавчого музею і розміщується в залах Будинку вчених (вул. С. Петлюри, 17).

 Інна Євгенівна Нагорна - завідувач відділу

Олена Михайлівна Ковальчик - молодший науковий працівник

Літературний музей Уласа Самчука в Рівному відкрито 20 лютого 2007 року - в 102-річницю від дня народження письменника. Новостворений музей має свої особливості, якими вирізняється з-поміж подібних закладів. По-перше, його експозиція, висвітлюючи головні творчі здобутки Уласа Самчука, зосереджує увагу на впливі особистості письменника на весь український літературний процес ХХ століття. По-друге, експозиція відкриває глядачеві те гроно ще й досі належно не поцінованих письменників, яке, власне, і несло у світ справжнє українське художнє слово, продовжуючи традиції Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки. По-третє, музей сфокусовує увагу на рівненському періоді життя і діяльності Уласа Самчука, зримо відтворивши літературну, культурну та духовну палітру краю в його найпереломніші та найдраматичніші роки і дні.

А ще - про літературу та її творців, про час і його провідних діячів музейна експозиція розповідає виключно словами самого Уласа Самчука.

Музей працює 3 10-00 до 17-00.  Вихідні – субота і понеділок

                                                                                              Тел.: (0362) 26-14-54                                                                                                                 Моб.: 097 480 2364

Ел. адр.: nagornainna@mail.ru

 

 

  •                                      
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Rivne museum of regional studies © 2018